Bacówka PTTK Jaworzec nieczynna do 3 maja.

 

 

 

 

 

 

Bacówka Jaworzec dysponuje bufetem gastronomicznym i nie posiada stałej karty  menu. Codziennie polecamy coś innego, stosując zasadę  "Zawsze świeżo".

Nasza kuchnia to proste dania, bazujące na produktach polskich. Gotujemy smacznie i syto.  Nie używamy mikrofali ani sztucznych półproduktów. Codziennie ustalamy potrawy na dany dzień i wywieszamy na tablicy w jadalni. Promujemy ideę celebrowania posiłku nie tylko podczas jedzenia ale również w trakcie przygotowywania. Wszystko jest świeże i ciepłe, dlatego na posiłek trzeba trochę poczekać.

W naszej kuchni potrawy spożywa się w naczyniach z otrąb pszennych. Spowodowane jest to ograniczoną ilością wody, szczególnie w okresie letnim oraz ukłonem w stronę ekologicznego podejścia do środowiska, w jakim pracujemy. Bieszczady zasługują na to by je szanować.

Dla gości bacówki przygotowaliśmy coś specjalnego. Ponieważ uważamy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, każdy turysta nocujący u nas otrzyma śniadanie za 15 zł jeśli zamówi je wieczorem. Do wyboru trzy zestawy. Śniadanie wydawane jest od 7.30 do 11.00 każdego dnia, od 1 maja do 30 października. W pozostałym okresie od 8.00 do 11.00

Przykładowe śniadanie: Śniadania są wydawane od 7.30 do 11.00

Zestaw I        - wędlina, ser żółty, dżem, serek topiony, nuttela, 2 x masełka, pomidor, ogórek, pieczywo kawa lub herbata + jajecznica na maśle z 3 jajek

Zestaw II       - wędlina, ser żółty, dżem, serek topiony, nuttela, 2 x masełka, pomidor, ogórek, pieczywo kawa lub herbata + kiełbaski z wody  2 szt.

Zestaw III     - wędlina, ser żółty, dżem, serek topiony, nuttela, 2 x masełka, pomidor, ogórek, pieczywo kawa lub herbata + naleśniki na słodko 2 szt.

Przykładowe dania obiadowe i kolacje. Dania obiadowe są wydawane od 12.00

Zupa dnia:

Codziennie gotujemy nową i jedną zupę. Codziennie świeża. Może być jedna z nich, np.: żurek, czosnkowa, cebulowa, kminkowa, pomidorowa, krupnik, rosół, grochówka, barszcz z jajkiem, ziemniaczana, soczewiczowa, chrzanowa

Dania obiadowe:

Placki ze śmietaną, gulaszem, naleśniki z nadzieniem słodkim lub twarożkiem, jagodami (w sezonie),z nadzieniem ruskim, fuczki z sosem czosnkowym, sałatkę Jaworcową. Od 1 maja w piątki i soboty serwujemy Golonko w kapuście

Inne posiłki:

Chleb ze smalcem, grzanki, bigos, kiełbasa z patelni

W okresie letnim kiełbasa z możliwością upieczenia sobie na ognisku.

Ponadto w okresie letnim mamy własną lemoniadę z kwiatów czarnego bzu

Zapraszamy do nas! Może czymś cię zaskoczymy? Cały czas szukamy nowych rozwiązań na prowadzenie tego obiektu.  Nowych smaków, ciekawych połączeń. Powoli zanurzamy się w klimat Bieszczad, szumiącego wiatru i szeptów byłych mieszkańców nieistniejącej wsi Jaworzec.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1